ترافیک بین‌الملل اینترنت ۱۵ درصد افزایش یافت

  • داخلي
  • 1399/01/26 03:15:00 ق.ظ
  • 0 نظر
  • تعداد نمايش 2175

ایتنا - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با تاکید بر اهمیت اپلیکیشن‌ها، از افزایش ۱۵ درصدی ترافیک بین‌الملل در سال ۹۸ نسبت به ۹۷ خبر داد.

 


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با تاکید بر اهمیت اپلیکیشن‌ها، از افزایش ۱۵ درصدی ترافیک بین‌الملل در سال ۹۸ نسبت به ۹۷ خبر داد.

به گزارش ایتنااز ایسنا، امیر ناظمی، رییس سازمان فناوری اطلاعات، ترافیک بین‌الملل اینترنت در ۱۳۹۸ ایران را تحلیل کرد. طبق این تحلیل، ۶۳ درصد این ترافیک مربوط‌ به ترافیک غیرمستقیم است که شامل ۳۶ درصد خدات از جمله اپ‌ها و به‌روزرسانی‌ها، ۱۸ درصد تبلیغات و هشت درصد شبکه توزیع محتوا می‌شود.

همچنین ترافیک مستقیم اینترنت بین‌الملل ۳۰ درصد است و هفت درصد ترافیک بین‌الملل در ایران نیز کاربرد نامشخصی دارد.
 
به گفته ناظمی با توجه به روند اهمیت اپلیکیشن، سهم غیرمستقیم ترافیک بین‌الملل اینترنت نسبت به سال ۹۷، ۱۵ درصد افزایش داشته و  از ۴۸ به ۶۳ درصد در سال ۹۸ رسیده است.

این در حالی است که در حال حاضر و با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، تعرفه ترافیک داخلی، نصف تعرفه ترافیک بین‌الملل است و حتی با این تعرفه‌ها پیش از این اعلام شده بود با توسعه‌ شبکه ملی اطلاعات در ۹۷، رشد ترافیک در مرکز تبادل ترافیک داخلی، با افزایش بیش از ۳۰۰ درصدی روبه‌رو شده است.

 

ارسال نظر